www.remzialbayrak.com

18 Mart 2019 Pazartesi

www.remzialbayrak.com

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NDEN 20 BİN ÖĞRENCİYE DİŞ BAKIM SETİ

bayrampasa-belediyesinden-20-bin-ogrenciye-dis-bakim-seti

Bayrampaşa Belediyesi, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında on binlerce minik öğrenciye diş bakım seti dağıtıyor. Ahmet Haşim İlkokulu’nda Başkan Atila Aydıner tarafından başlatılan diş bakım seti dağıtımı Bayrampaşa’daki diğer ilkokul ve ana okullar ile devam edecek. Etkinlik çerçevesinde bir hafta içinde 20 bin diş bakım setinin dağıtılması hedefleniyor.
29 Kasım 2017 Çarşamba 17:22

 Bayrampaşa Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, minik öğrencilere temiz ve sağlıklı dişlerin önemini anlatmak amacıyla Ahmet Haşim İlkokulu’nda diş bakım seti dağıtım programı düzenledi. İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürü Yusuf Oğuz Canbulat, Bayrampaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa N. Namlı, Bayrampaşa Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Aydın Korkmaz, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Serkan Çolakoğlu, Mediworld Tıp Merkezi yöneticilerinden Dr. Fuat Kantarcı, Ahmet Haşim İlkokulu Müdürü Ali Doğan Güneş, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler ile okul aile birliği üyeleri katıldı.

Minik öğrencilerin ağız ve diş sağlığının önemini vurgulayan pankartlar açtığı, tiyatro ve dans gösterileri sahnelediği program renkli görüntülere sahne oldu.

“DİŞ BAKIM SETİ BİZDEN, FIRÇALAMAK SİZDEN”
Her yıl düzenli olarak çocuklara, macun ve fırçadan oluşan, diş bakım seti dağıttıklarını hatırlatan ve öğrencilere diş bakımıyla ilgili önemli tavsiyelerde bulunan Başkan Atila Aydıner, “Çocuklar bu ülkenin parlayan yıldızlarıdır. Onların sağlığı bizim için çok önemli. Sevgili çocuklar, diş sağlığınızı korumak için çok sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklerden kaçınınız. Dişlerinizle ceviz ve fındık gibi sert cisimleri kırmayınız. Gazoz kapağı açmayınız. Dişlerinizi günde 3 kez düzenli olarak fırçalamayı ihmal etmeyiniz. Dişlerinizi çürütme ihtimali yüksek şekerlerden uzak durunuz. Küçük yaşlarda ağız ve diş sağlımızı korur, dişlerimizi çürümeye terk etmezsek sağlığımız daha iyi olur. Çünkü hastalıklar genellikle ağızdan başlar, ağız ve diş sağlığını bozan faktörler vücut sağlığını da olumsuz etkiler” dedi.

Programda Bayrampaşa Kaymakamı Canbaba ile okul müdürü Ali Doğan Güneş de diş bakım seti dağıtım programı düzenleyen Başkan Aydıner’e teşekkür içeren birer konuşma yaptı.Konuşmaların ardından beraberindekilerle birlikte sınıflara geçen Başkan Aydıner, burada öğrencilere diş bakım seti dağıttı ve diş fırçalamanın inceliklerini uygulamalı olarak anlattı.Haber okunma sayısı: 344

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

DEV İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ ANLAŞMASI

01/03/2018 tarihinde gündüz saatlerinde Türk Kızılayı, Bosna Merhamet Kurumu ve Bosna Sancak Derneği arasında

Bosna Savaşı Hakkında Çekilmiş 10 İyi Film

İşte Bosna Savaşı Hakkında Çekilmiş 10 İyi Filmin Listesi

Sarik Tara iz Istanbula, ali porijeklo ne zaboravlja

Šarik Tara iz Istanbula, potomak nikšićke porodice Mekić, stigao do Forbsove liste, ali porijeklo ne zaboravlja

‘’ Dernekler Siyasetin hiç bir yerinde olmamalı ''

Muhacirin Sesi Haber Sitesi Yazı İşleri Müdürü, Gazeteci Hicran Zafer Ertül’den bomba gibi röportaj.

Örnek alınası bir hayat

Bir ulusun lideri ama aynı zamanda bir düşünür. Hayatı mücadelelerle geçmiş, her şeye rağmen

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL