www.muhacirinsesi.com

17 Ocak 2019 Perşembe

www.kanal34.tv

İZMİR BORNOVA BELEDİYESİ U.A BALKAN KOOPARATİF'İNİ NİYE KAPATTIRDI?

Balkan Boşnak toplumunun kurmuş oldukları Uluslar arası Balkan Kooparatifi S.S Balkan Türkleri Derneği ve işletme kooparatitifi Bornova Belediyesince sebep belirtilmeksizin kapatılmasının ardında yatan gerçekler neler olabilir?amaç Hamza Yavuz beyi yıldırmak mı? Yada Bornova belediyesi Boşnak ve Balkan toplumunun kurduğu balkan kooparatif'inden rahatsız mı oldu?
01 Mart 2018 Perşembe 01:52

 Balkan ve Boşnak toplumunun  İzmir Bornova'da faliyet göstermek için kurmuş oldukları Uluslararası Balkan kooparatifi S.S Balkan Türkleri yardımlaşma derneği ve işletme kooparatifi 28/02/2018 tarihinde saat 14:00 civarında sebebi belirtilmeksizin mühürlenmiştir.
konuyla ilgili sosyal medya aracılığıyla açıklamada bulunan Hamza Yavuz bey sözlerinde; UA
kooparatifi lokali müracaat ve başvuruları incelenmeden, ek süre bile verilmeden polis eşliğinde Bornova belediyesi zabıta ekiplerince mühürlendiğini belirtti . KINIYORUZ. dedi. 

Biz eşkiya, Bornova'da dağ başı değil mi? Bornova belediyesi Boşnak Balkan toplumunun kurduğu Balkan kooparatif'inden ne istiyor? Bugün planlanan kooparatif toplantısına bile izin verilmedi. Bu ne acele beyler, birilerinden hınç mı alıyorsunuz? Bornova onca ruhsatsız kaçak vb. yerler varken bula bula Boşnak Balkan toplumunun Kooparatif'ini mi buldu? Defalarca zabıta ekiplerine durumu anlatmamıza rağmen belgelerimizi incelemeye bile tenezzül etmeden, ne bu hırs? Balkan Boşnak toplumu ve kurdukları kooparatif size ne yaptı? Zabıta müdürlüğüne ''siz neden ruhsatsız Işıkkent damları,düğün salonları,Point Bornova vb. yerelerle uğraşmıyorsunuz'' diye sorularını utanmadan soran kim? Hamza Yavuz'un halk adına, halk için yaptığı çalışmalardan kimler niçin rahatsız oluyor?Bosna'da proje yaparken hukuksuzca meclis üyeliğini düşürdüğünüz Hamza Yavuz, mahkeme kararı ile 6 ay sonra meclise dönünce, Bornova'da dürüst meclis üyesi Hamza Yavuz'un halk adına çalışmasından rahatsız olanlar diyet mi ödetiyor? Eğer doğru ise Hamza Yavu'un üzerine gidin, Balkan ve Boşnak toplumunu rahat bırakın tavsiyemiz olur. Sizler, bu yapılanları doğru buluyormusunuz? Bornova belediye başkanı Olgun Atilla'dan ve zabıta müdürü Yaşar Aydın'dan sorulara cevap ve kamuoyunu bilgilendirilmesini istiyoruz?  dedi. 

Bu duruma üzüldük umarız bu hatadan kısa zamanda dönülür ve maduriyetleri son bulur. Sebebi her ne olursa olsun Boşnak ve Balkan toplumunun  birlik olup kurdukları bu Uluslararası Balkan kooparatif'ine uzanan eller o ellerini geri çekmeliler.

Haberi Yazan : Hicran Zafer ( Ertül ) 

Mail : hicranertul@hotmail.com  Tel : 05540- 692 61 90Haber okunma sayısı: 354

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

DEV İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ ANLAŞMASI

01/03/2018 tarihinde gündüz saatlerinde Türk Kızılayı, Bosna Merhamet Kurumu ve Bosna Sancak Derneği arasında

Bosna Savaşı Hakkında Çekilmiş 10 İyi Film

İşte Bosna Savaşı Hakkında Çekilmiş 10 İyi Filmin Listesi

Sarik Tara iz Istanbula, ali porijeklo ne zaboravlja

Šarik Tara iz Istanbula, potomak nikšićke porodice Mekić, stigao do Forbsove liste, ali porijeklo ne zaboravlja

‘’ Dernekler Siyasetin hiç bir yerinde olmamalı ''

Muhacirin Sesi Haber Sitesi Yazı İşleri Müdürü, Gazeteci Hicran Zafer Ertül’den bomba gibi röportaj.

Örnek alınası bir hayat

Bir ulusun lideri ama aynı zamanda bir düşünür. Hayatı mücadelelerle geçmiş, her şeye rağmen

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL