www.remzialbayrak.com

18 Mart 2019 Pazartesi

www.remzialbayrak.com

BEŞ YILDIZLI KURBAN SATIŞ VE KESİM MERKEZİ BAYRAMPAŞA’DA

bes-yildizli-kurban-satis-ve-kesim-merkezi-bayrampasada

Her yıl Bayrampaşalıların kurban ibadetlerini rahat ve konforlu bir şekilde yerine getirmelerini sağlayan Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da aynı hassasiyeti göstererek vatandaşlara modern kurban satış ve kesim alanları sunuyor. Bayrampaşa’da kurbanlıklar, ‘Monoray Sistemle’ İslami kurallara uygun olarak 4 dakika gibi kısa bir sürede kesilecek ve hızlıca paketlenerek sahiplerine teslim edilecek.
18 Ağustos 2017 Cuma 23:18

 İslam aleminin en önemli dini bayramlarından Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Bayrampaşa Belediyesi, kurban hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşların kurban ibadetlerini gönül rahatlığıyla yerine getirebilmeleri ve mağdur olmamaları için çok sayıda kurban satış ve kesim noktası belirleyen Bayrampaşa Belediyesi, kontrol noktalarında kurbanlıkları yaş, gebelik ve sağlık kontrolünden geçirdi. Yaşı tutmayan, gebe olan ve sağlıksız bulunan hayvanlar kurban alanlarına alınmadı.

KURBANLIKLAR BAYRAMPAŞA’DA
Bin 500 büyükbaş hayvanın satışa sunulduğu Bayrampaşa’da kurbanlıkların tamamı yerli. Sağlık taramaları yapılarak Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çatalca, Arnavutköy, Kastamonu, Amasya, Tokat ve Sivas’tan getirilen kurbanlıklar, Bayrampaşa’nın konforlu ve güvenli satış merkezinde satışa sunuldu.

4 DAKİKADA HİJYENİK KESİM
Vatandaşlar, Bayrampaşa’da belediyeye ait veya belediye onaylı birden çok mekanda, güvenli ve steril şartlarda veteriner kontrolünde kurbanlarını kesebilecek.
Bayrampaşa Belediyesi’nin son teknolojiyi kullanarak ‘Mega Center 5’i Bir Yerde’ hazırladığı modern kurban kesim tesisinde ise ‘Monoray Sistemle’ 4 dakika gibi kısa bir sürede büyükbaş kurbanlıklar kesilebilecek. Kesim öncesi ise tüm kurbanlık hayvanlara göz bandı takılacak.
Güvenlik kameraları ile takibi sağlanan ve sürekli dezenfekte edilen kurban satış ve kesim merkezinde otomatik galoş makineleri ve tartı aletleri hazır bulundurulacak. Vatandaşlara kurban etlerini koyabilecekleri poşetler ve kurbanla ilgili önemli bilgilerin yer aldığı el broşürü dağıtılacak, çocuklara da kurban temalı boyama kitabı hediye edilecek.

BÜYÜKBAŞ 300 LİRAYA KESİLECEK
Vatandaşlar, komisyon tarafından belirlenen, 300 TL karşılığında büyükbaş kurbanlarını kestirebilecek.VİLLA KONFORUNDA KURBAN SATIŞI
Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da kurban satıcılarına saray konforunda barınma alanı sunuyor. Türkiye’nin dört bir yanından kurban satışı yapmak için Bayrampaşa’ya gelen, yatacak yerleri ve duş alma imkânları bulunmayan kurban satıcıları, Bayrampaşa Belediyesi’nin hizmete sunduğu konforlu ortamda satış yapabilecek ve monitörlerden hayvanlarını takip edebilecekler.

‘ALO BOĞA HATTI’ HİZMETİNİZDE
Bayrampaşa Belediyesi, Kurban Bayramı boyunca ‘Alo Boğa Hattı’ ile de vatandaşların hizmetinde olacak. Kurbanlıkları kaçanlar, yaralananlar veya kurbanla ilgili herhangi bir sorun yaşayanlar 0(212) 437 02 84 numaralı telefonu arayarak yardım talep edebilecekler.

BUNLARA DİKKAT
Kurbanlık alırken hayvanların sağlıklı, besili, kulak küpesi bulunan, veteriner sağlık raporu, hayvan pasaportu, nakil belgesi olan ve hayvan kimlik sistemine kayıtlı, öncelikle erkek ve yaşını doldurmuş olanlardan seçmeye, çok zayıf, bakışları donuk, tüyleri karışık ve mat olan, salya ve gözde akıntısı bulunan, çevreye karşı aşırı tepkili veya çok duyarsız hayvanlar ile gebe veya yeni doğum yapmış, çok genç ve gelişimini tamamlamamış hayvanlar ile ve damızlık değeri yüksek dişi hayvanları kurbanlık olarak seçmemeye özen gösterilmeli.Haber okunma sayısı: 751

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kadin-polisi-taciz-etti

Kadın polisi taciz etti

28 Şubat 2019 Perşembe 13:20
istanbul-2-bolge-milletvekilleri

İSTANBUL 2. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

27 Haziran 2018 Çarşamba 23:59
bayrampasada-geri-donusum-hamlesi

BAYRAMPAŞA’DA GERİ DÖNÜŞÜM HAMLESİ

29 Kasım 2017 Çarşamba 17:04
kasaplara-siki-denetim

KASAPLARA SIKI DENETİM

10 Kasım 2017 Cuma 21:58

ÜLKE GÜNDEMİ

DEV İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ ANLAŞMASI

01/03/2018 tarihinde gündüz saatlerinde Türk Kızılayı, Bosna Merhamet Kurumu ve Bosna Sancak Derneği arasında

Bosna Savaşı Hakkında Çekilmiş 10 İyi Film

İşte Bosna Savaşı Hakkında Çekilmiş 10 İyi Filmin Listesi

Sarik Tara iz Istanbula, ali porijeklo ne zaboravlja

Šarik Tara iz Istanbula, potomak nikšićke porodice Mekić, stigao do Forbsove liste, ali porijeklo ne zaboravlja

‘’ Dernekler Siyasetin hiç bir yerinde olmamalı ''

Muhacirin Sesi Haber Sitesi Yazı İşleri Müdürü, Gazeteci Hicran Zafer Ertül’den bomba gibi röportaj.

Örnek alınası bir hayat

Bir ulusun lideri ama aynı zamanda bir düşünür. Hayatı mücadelelerle geçmiş, her şeye rağmen

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL