www.muhacirinsesi.com

17 Ocak 2019 Perşembe

www.kanal34.tv

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ SERGİSİ

15-temmuz-darbe-girisimi-sergisi

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla tarihi kütüphane Vijecnica’da fotoğraf sergisi açıldı.
14 Temmuz 2017 Cuma 17:22

Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Büyükelçiliği himayesinde Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü katkılarıyla gerçekleşen sergiye Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Boşnak Üyesi Bakir İzetbegoviç, T.C. Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, Bosna Hersek İslam Birliği Reis-ul Uleması Husein Kavazoviç, Saraybosna Belediye Başkanı Abdulah Skaka, Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hadzibajric, Din Hizmetleri Müşaviri Hasan Atlı, Eğitim Müşaviri Vasi Ete, Ticaret Müşaviri Sedat Yıldız, Kültür ve Tanıtma Müşaviri Şoner Şahin, Basın Müşaviri Ömer Çetres ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.
Din Hizmetleri Müşaviri Hasan Atlı tarafından 15 Temmuz şehitlerine Kur’an okunması ve dua edilmesiyle başlayan programda T.C. Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç açılış konuşmasını gerçekleştirdi. 
“Türkiye’nin Güçlü olması Bosna-Hersek’in Güçlü Olması Demektir”
15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti Devletini ele geçirmeye yönelik haince bir kalkışmanın Türk milleti tarafından durdurulduğunu dile getiren Büyükelçi Haldun Koç, o gece ilk açıklamanın Bosna-Hersek’ten gelmesinin Türkiye’ye güç verdiğini belirterek “Türkiye’nin Güçlü olması Bosna-Hersek’in Güçlü Olması Demektir” dedi.
Büyükelçi Haldun Koç konuşmasında şunlara yer verdi: "15 Temmuz 2016 gecesi, Türkiye'de hain bir darbe girişimi yaşandı. FETÖ Terör örgütü demokrasimizi hedef alan bir darbe girişiminde bulundu. Yüce Türk milletinin güçlü iradesi, bu girişimi başarısız kıldı. Bosna halkı, o gece bizimle dua etti. Uyumadı, dayanışma gösterdi. İlk destek mesajı sayın Cumhurbaşkanı İzetbegoviç'ten geldi. Bu desteği unutmadık, asla unutmayacağız. Bir yıl sonra buradayız. O geceyi hatırlamak, unutmamak için bu anlamlı sergiyi açıyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimize saygı için, yapılan hainliği hatırlamak için. Bunun sadece Türkiye'nin problemi olmadığını söylemek için burada toplandık. Türkiye'nin istikrarı, Bosna Hersek'in istikrarıdır. Bosna Hersek'in refah ve güvenliği ise bizim rahat olmamızı sağlayacaktır. Türkiye, Bosna Hersek kardeşliğini ve dayanışmasını hiç kimse bozamayacaktır. Kardeşliğimizi ve dayanışmamızı bir kez daha göstermek için bu açılışı yapıyoruz"
FETÖ, kollarını 150 ülkeye uzatan bir ahtapottur
Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin Boşnak üyesi Bakir İzetbegovic yaptığı açılış konuşmasında FETÖ’nün hain bir terör örgütü olduğunu vurgulayarak “Kollarını, Türkiye'nin dışında, Balkan ülkelerinin de aralarında bulunduğu 150 ülkeye uzatan bir ahtapottur" dedi.
Özgürlüğe giden yolun, her daim kanlı ve zor olduğunu dile getiren İzetbegovic, konuşmasına şu şekilde devam etti:
"O gece, yarım yüzyılı aşkın bir süre devam eden ve halka kendi seçtiği hükümetin ötesinde, askeri idareyi dayatan psikolojik bariyer sonsuza kadar yok edilmiştir. Onurlu Türk ordusu, o gece son kez FETÖ tarafından kötü emellere alet edilmiş, iktidar savaşına karıştırılmış ve kendi halkına ateş etmeye zorlanmıştır. FETÖ, hain bir terör örgütüdür. Kollarını Türkiye'nin dışında, Balkan ülkelerinin de aralarında bulunduğu 150 ülkeye uzatan bir ahtapottur."
Gençlerin geleceğini, dinlerarası diyaloğu bahane ederek, hayır işlerini ve kültürel etkinlikleri kullanarak hedeflerini anlatan örgütün tek ve bencil bir hedefi bulunduğunu ifade eden Bakir İzetbegovic, "O da ülke ekonomisini, basını ve insanların beyinlerini kontrol ederek iktidarı ele geçirmektir. Kardeş ülke Türkiye'nin acı tecrübesinin ardından, hiçbirimizin bu ikiyüzlü örgüt karşısında saf davranma ve oluşturdukları tehdidi ciddiye almama lüksü yoktur” şeklinde sözlerini tamamladı.
Yapılan konuşmaların ardından Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Boşnak Üyesi Bakir İzetbegoviç, T.C. Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç ve Bosna Hersek İslam Birliği Reis-ul Uleması Husein Kavazoviç tarafından serginin açılış kurdelası kesildi.
21 Temmuz 2017 tarihine kadar açık kalacak sergide AA'nın hazırladığı "FETÖ'nün Dakika Dakika Darbe Girişimi" kitapçığı dağıtılırken misafirlere semazen gösterisi yapıldı ve ikramda bulunuldu.Haber okunma sayısı: 851

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

od-bihora-do-istanbula-

OD BIHORA DO ISTANBULA

27 Haziran 2018 Çarşamba 23:42
setaliste-u-novom-pazaru

Setaliste u Novom Pazaru

27 Haziran 2018 Çarşamba 23:37
aanin-bosnakca-yayini-6-yasinda

AA'nın Boşnakça yayını 6 yaşında

17 Mart 2018 Cumartesi 22:47

ÜLKE GÜNDEMİ

DEV İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ ANLAŞMASI

01/03/2018 tarihinde gündüz saatlerinde Türk Kızılayı, Bosna Merhamet Kurumu ve Bosna Sancak Derneği arasında

Bosna Savaşı Hakkında Çekilmiş 10 İyi Film

İşte Bosna Savaşı Hakkında Çekilmiş 10 İyi Filmin Listesi

Sarik Tara iz Istanbula, ali porijeklo ne zaboravlja

Šarik Tara iz Istanbula, potomak nikšićke porodice Mekić, stigao do Forbsove liste, ali porijeklo ne zaboravlja

‘’ Dernekler Siyasetin hiç bir yerinde olmamalı ''

Muhacirin Sesi Haber Sitesi Yazı İşleri Müdürü, Gazeteci Hicran Zafer Ertül’den bomba gibi röportaj.

Örnek alınası bir hayat

Bir ulusun lideri ama aynı zamanda bir düşünür. Hayatı mücadelelerle geçmiş, her şeye rağmen

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL